Průměrné hodnocení

Veterinární diety pro psy v e-shopu dobra-miska.cz

3/7

šport, hra, kôň, kone, konské hry, konské pólo, lukostreľba, horseball, polocrosse, buzgači, kokpar, pato

KONSKÉ PÓLO - Je tímová hra, ktorej sa zúčastňujú hráči na koňoch. Ich úlohou je dostať loptičku s pomocou dlhej bambusovej alebo drevenej pálky do súperovej bránky.

Každý tím má štyroch hráčov. Každý z hráčov má v zálohe ďalšie kone. Kone sa menia po každom oddiele a počas stretnutia nesmie jeden kôň hrať dvakrát. Stretnutie je odstupňované tzv. čukami (chukka, chucka), ktoré trvajú 7 minút. Počas čuky sa jazdci pokúšajú svojimi pálkami dostať loptičku do súperovej brány. Po každom góle sa otáča smer hry, aby sa zabránilo eventuálnym výhodám.
V póle neplatí pravidlo o ofsajde ako vo futbale, ale rozhodca môže nariadiť voľný úder za kríženie dráhy iného hráča, za úmyselný náraz do koňa, za kľučkovanie alebo zneužitie pólo pálky. Zakázané je takisto hákovanie súperovej pálky alebo nájazd na súpera s loptou. V poli sú okrem hráčov dvaja rozhodcovia na koňoch a jeden hlavný rozhodca.

Ihrisko je dlhé 270 m a široké 180 m, po obvode je uzavreté nízkymi mantinelmi. Bránka je vysoká 3 m a jej tyče sú od seba vzdialené 7,2 metra.

Číslo jedna je hráč začiatočník, alebo najslabší hráč v družstve, ale jeho pozícia je jedna z najťažších na hru. Úlohou hráča číslo jedna je skórovať alebo obraňovať súperovho hráča číslo štyri. Číslo dva potrebuje rýchleho koňa, tzv. „keen eye“, musí vedieť rýchlo manévrovať, pretože jeho úlohou je udržať loptu. Číslo tri je taktický vodca. Musí byť silným strelcom, aby vedel prihrávať lopty číslu jedna a dva a zároveň udržiavať silnú obranu. Číslo tri býva tým najlepším hráčom v mužstve. Číslo štyri je obranným hráčom a môže sa pohybovať po celom ihrisku. Býva najviac skórujúcim hráčom.

Zobrazit všechny fotky ›

Zdroj: foto: pixabay.com, doorfliesopen.com, silkadv.com, hiveminer.com, ociocaballo.com

Klíčová slova: šport, hra, kôň, kone, konské hry, konské pólo, lukostreľba, horseball, polocrosse, buzgači, kokpar, pato


Poprvé na Zoologeru?