Průměrné hodnocení

Udělejte Vašemu zvířatku radost

3/24

achatina, archachatina, lissachatina, oblovka, slimák, slimáky, šnek, šneky, afrika, sliz, ulita

Čo všetko potrebujete pre chov slimákov a koľko vás to bude stáť?

1) Slimáky. Zakúpite na burzách alebo cez inzerát, v chovproduktoch som ich zatiaľ nevidel. Ceny sú rôzne, podľa druhu a veľkosti. Nenáročné druhy sa ľahko rozmnožujú a chovatelia ich často ponúkajú aj zadarmo. Bežne sa ceny pohybujú v rozpätí 30 - 200 Kč (1 - 8€) za kus. Vzácnejšie druhy sú trochu drahšie.

2) Plastový box alebo akvárium. Cena závisí od veľkosti a materiálu takže plasťák 80 - 200 Kč (3 - 8€), sklo 200 - 600 Kč (8 - 24€). Existujú aj špeciálne teráriá pre slimákov, tam sú ceny trochu vyššie.

3) Teplomer a vlhkomer. Väčšina achatín dobre znáša bytovú teplotu 23-27 stupňov. Pokiaľ sa nechystáte chovať niektoré náročnejšie druhy, teplomer ani vlhkomer nepotrebujete.

4) Vápnik. Zdroj vápniku je pre ulitníkov životne dôležitý, bežne sa používa sépiová kosť, ktorú slimáky ohrýzajú. Cena 15 - 50 Kč (0,5 - 2€). Do substrátu môžete primiešať aj trochu mletého vápenca ale nie je podmienkou.

5) Zvlhčovač. Achatiny potrebujú vysokú vlhkosť (90%), preto je potrebné ubikáciu pravidelne vlhčiť. Postačí rozprašovač na kvety v cene 50 - 200 Kč (2 - 8€).

6) Dekorácie a úkryty. Napríklad keramický črepník alebo kamene, pod ktoré sa slimáky radi schovávajú. V prírode ich nazbierate zadara :)

7) Lignocel. Kokosový substrát používaný v teráriách kúpite za 25 - 70 Kč (1 - 3€). Nebalený je viac ako o polovicu lacnejší.

8) Misku na krmivo. Nie je zrovna nutnosť ale lepšie sa z nej odstraňujú zvyšky potravy.

9) Vyhrabávač exkrementov. Napríklad pinzetu alebo vyradenú vidličku :)

Zobrazit všechny fotky ›

Klíčová slova: achatina, archachatina, lissachatina, oblovka, slimák, slimáky, šnek, šneky, afrika, sliz, ulita


Poprvé na Zoologeru?